• Index
  •  » Sport
  •  » Otylia Jędrzejczak Sportowcem Roku!

#1 2007-01-07 12:03:36

kodziu192113

http://pun.pl/rangi/BarRanks/Blue/rankadmin.gif

status 4837430
9658547
Call me!
Skąd: Chotycze
Zarejestrowany: 2006-07-06
Posty: 2482
Punktów :   

Otylia Jędrzejczak Sportowcem Roku!

Pływaczka Otylia Jędrzejczak triumfowała w 72. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na 10 Najlepszych Sportowców Polski w 2006 roku. Wyprzedziła kierowcę Formuły 1 Roberta Kubicę oraz siatkarza Sebastiana Świderskiego.

Otylia Jędrzejczak, która w 2006 roku zdobyła trzy złote medale mistrzostw Europy, zwyciężyła w plebiscycie "PS" po raz trzeci z rzędu. Przed nią trzykrotnie triumfował skoczek narciarski Adam Małysz, a taką serią może się pochwalić także Stanisława Walasiewicz (1932-34).



"Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny znalazłam się w dziesiątce wyróżnionych i po raz trzeci z rzędu udało mi się wygrać ten plebiscyt. Chcę jednak podkreślić, że tak naprawdę wygraliśmy wszyscy, wszyscy nominowani sportowcy, wszyscy, którzy na zawodach walczą z rywalami, ale także z samym sobą" - powiedział Otylia Jędrzejczak.

Dziesiątkę najlepszych polskich sportowców wybrali w głosowaniu czytelnicy "PS" i telewidzowie.

Kolegium redakcyjne dziennika przyznało także wyróżnienie dla "Trenera Roku", a jego laureatem został szkoleniowiec wicemistrzów świata w siatkówce, Argentyńczyk Raul Lozano.

Za najlepsze polskie drużyny ubiegłego roku uznano ex aequo "srebrnych" siatkarzy oraz wioślarską czwórkę podwójną - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol, która po raz drugi z rzędu wywalczyła mistrzostwo świata.

Podczas Gali Mistrzów Sportów wręczono również specjalne wyróżnienie dla najlepszego niepełnosprawnego sportowca 2006 roku, a przyznano je biegaczce narciarskiej, mistrzyni olimpijskiej z Turynu Katarzynie Rogowiec.

Uroczystość ogłoszenia wyników plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i TVP S.A. odbyła się w sobotę wieczorem w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Gośćmi byli, obok tegorocznych laureatów, ich wybitni poprzednicy, m.in. Jerzy Kulej, Ryszard Szurkowski, Zbigniew Boniek, Jacek Wszoła, Sobiesław Zasada i Waldemar Marszałek.

Po zakończeniu uroczystości wręczenia najlepszym polskim sportowcom statuetek Czempionów odbył się tradycyjny Bal Mistrzów Sportu.

Wyniki plebiscytu Przeglądu Sportowego i TVP
1. Otylia Jędrzejczak - pływanie
2. Robert Kubica - Formuła 1
3. Sebastian Świderski - siatkówka
4. Tomasz Adamek - boks
5. Tomasz Sikora - biathlon
6. Euzebiusz Smolarek - piłka nożna
7. Marta Dziadura - pięciobój nowoczesny
8. Paweł Korzeniowski - pływanie
9. Marcin Dołęga - podnoszenie ciężarów
10. Krzysztof Włodarczyk - boks

Trener roku: Raul Lozano
Nagroda dla najlepszego sportowca niepełnosprawnego: Katarzyna Rogowiec
Najlepsza drużyna: siatkarska reprezentacja Polski, wioślarska czwórka podwójna

Offline

 

#2 2007-01-07 23:20:12

the_white

http://pun.pl/rangi/BarRanks/Blue/rankmod.gif

2781331
Skąd: Pietrusy City
Zarejestrowany: 2006-06-30
Posty: 1155
Punktów :   

Re: Otylia Jędrzejczak Sportowcem Roku!

fajnie ze Otylia wygrała, ale mi bardziej pasował Sebastian Świderski jako sportowiec roku


http://img.userbars.pl/53/10477.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Sport
  •  » Otylia Jędrzejczak Sportowcem Roku!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.telefony.pun.pl www.musiccorner.pun.pl www.survivor.pun.pl www.poradnikmetin2.pun.pl www.kareena-kapoor.pun.pl