kodziu192113 - 2007-07-07 14:45:58

Zwycięski remis Polaków! Kapitalny Białkowski!

Piłkarska reprezentacja Polski U-20 awansowała do 1/8 finału Mistrzostw Świata rozgrywanych na boiskach Kanady. Podopieczni Michała Globisza zremisowali z Koreą Południową 1:1 i zajęli drugą pozycję w swojej grupie.

Jedynego gola dla naszej reprezentacji zdobył w 45. minucie napastnik warszawskiej Legii, Dawid Janczyk. Młody snajper będąc sam na sam posłał piłkę między nogami bramkarza Korei, Kima.

W 71. minucie błąd w naszej grze defensywnej zamienił na wyrównującego gola Sang Ho Lee.

Do końca spotkania dominowali Koreańczycy, którzy co chwila nacierali na naszą bramkę. Na słowa pochwały zasługuje dzisiaj obchodzący dwudzieste urodziny, Bartosz Białkowski. To w dużej mierze dzięki jego bardzo dobrej grze możemy cieszyć się ze zwycięskiego remisu, który dał nam awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Nasi piłkarze okazali się lepsi od kadry Brazylii, która przegrała z USA i ostatecznie zajęła trzecią pozycję. Teraz podopiecznych Michała Globisza czeka kilka dni wypoczynku. 12. lipca o godzinie 22:45 polskiego czasu nasza kadra U-20 zmierzy się w 1/8 z obrońcami mistrzowskiego tytułu, kadrą Argentyny.

Polska - Korea Płd. 1:1

Bramki: Janczyk (45) - Lee (71)
Żółte kartki: Dawid Janczyk, Tomasz Cywka, Jarosław Fojut, Krzysztof Król, Bartosz Białkowski - Ha Tae-Goon, Lee Sang-Ho.
Sędziował: Anthony Garwood (Jamajka)
Widzów: 34 912.

Polska: Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Jarosław Fojut, Krzysztof Strugarek, Krzysztof Król - Adrian Marek - Artur Marciniak (88-Jakub Szałek), Adam Danch, Tomasz Cywka (86-Maciej Dąbrowski), Patryk Małecki - Dawid Janczyk (83-Paweł Adamiec);

Korea Płd.: Kim Jin-Hyeon - Choi Chul-Soon, Ki Sung-Yueng, Bae Seung-Jin - Shin Kwang-Hoon, Lee Sang-Ho, Lee Chung-Yong, Jeong Kyung-Ho (29-Park Jong-Jin), Song Jin-Hyung - Shim Young-Sung (63-Kim Dong-Suk), Ha Tae-Goon (46-Shin Young-Rok).