kodziu192113 - 2006-11-19 09:46:02

Pewna wygrana z Egiptem

Polscy siatkarze wciąż pozostają bez straty seta na Mistrzostwach Świata w Japonii. W swoim trzecim spotkaniu pokonali drużynę Egiptu 3:0 (25:13, 25:19, 26:24).

Polacy najlepiej zaprezentowali się w pierwszym secie, w którym rozbili swoich rywali, świetnie prezentując się w bloku i w zagrywce. Gdy już pokazali Egipcjanom ich miejsce w szeregu nieco zmniejszyli tempo i pozwolili zawodnikom Grzegorza Rysia na trochę więcej. Potrafili poradzić sobie z małymi problemami w trzecim secie i pozostają jedyną drużyną na mistrzostwach, która nie straciła jeszcze seta.

TABELA GRUPY A

M. Drużyna                 M    Z    P   Sety    Pkt.
1. Polska                     3    3    0    9-0    6
3. Argentyna               3    1    2    5-8    4
4. Chiny                       3    1    2    5-8    4
2. Egipt                        3     1    2    5-8    4
5. Japonia                   2     1    1    5-5    3
6. Portoryko                2     1    1    5-5    3

LEGENDA: M - mecze rozegrane, Z - zwycięstwa, P - porażki, SETY - bilans setów wygranych i przegranych, PKT. - punkty

Polacy znowu wygrali 3:0

Polska wygrała z Portoryko 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) w spotkaniu grupy A siatkarskich mistrzostw świata, które odbywają się w Japonii.

Podopieczni Raula Lozano odnieśli czwarte zwycięstwo na tym turnieju i czwarte bez straty seta. W środę biało-czerwoni kończą rywalizację w pierwszej fazie meczem z gospodarzami.

- Jesteśmy zadowoleni z wyniku, choć z gry trochę mniej. Senny mecz do połowy drugiego seta, kiedy to zdarzyły nam się błędy w przyjęciu i zrobiła się bardzo wyrównana gra. Dokonaliśmy zmian, by nowymi siłami ruszyć do przodu. Cieszy kolejne zwycięstwo, choć nie było już tak łatwo - podsumował mecz trener Alojzy Świderek.

dobrzy są :zadowolony: :good: :applause:

Japonia rozbita. Polska bez straty seta!

Polscy siatkarze odnieśli piąte zwycięstwo w swoim piątym meczu na Mistrzostwach Świata w Japonii. Tym razem, jak zwykle bez straty seta, pokonali gospodarzy siatkarskiego mundialu.Polska - Japonia 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)

M. Drużyna      M    Z    P    Sety                Pkt.
1. Polska           5    5    0    15-0(1.204)    10
2. Japonia         5    3    2    11-10(1.062)   8
3. Argentyna    5    2    3    9-12(1.004)     7
4. Portoryko      5    2    3    9-12(0.994)     7
5. Chiny            5    2    3    9-13 (0.948)     7
6. Egipt             5    1    4    8-14(0.906)      6

Polacy lepsi od Tunezji. 3:0 po raz szósty!

Polscy siatkarze w swoim szóstym meczu na Mistrzostwach Świata w Japonii po raz szósty wygrali 3:0. W pierwszym spotkaniu drugiej fazy grupowej biało-czerwoni bez straty seta pokonali Tunezję.
Polacy nie zagrali najlepszego spotkania na tym turnieju, po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata trochę słabiej spisywali się w ataku, niepokoić mogły zwłaszcza częste błędy środkowych i brak silnej zagrywki. Tunezyjczycy popełniali mało błędów własnych i dobrze przyjmowali, od pewnego momentu zaczęli też dobrze grać blokiem. Nasz zespół był jednak lepszy w końcówkach partii i wygrał dosyć bezpiecznie mimo nie najwyższej dyspozycji zaprezentowanej w mecuz przeciwko przeciętnej Tunezji.

Grupa E
Polska - Tunezja 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

idą jak burza...teraz tylko wygrac z Kanadą Rosją Serbią i Czarnogórą bedzie trudniej... :good: